Jeho podrobnější verzi najdete po kliknutí zde.

Jeho podrobnější verzi najdete po kliknutí zde.

2. Nikdy byste neměli nenávidět svou dietu

Upřímně jsem nikdy nepotkal jediného člověka, který by trvale zhubl díky „dietě“. Když říkám „dieta“, mám na mysli předem navržený jídelníček pro hubnutí. Ke ztrátě hmotnosti může dojít pouze tehdy, pokud si začnete skutečně užívat a vychutnávat zdravou stravu a přestanete toužit po nezdravých potravinách, jako je tuk, cukr a sůl. Touha po těchto potravinách obvykle pochází pouze ze závislosti, takže jakmile je přestanete jíst, brzy zjistíte, že ztrácejí svou přitažlivost a zase vám připadají zajímavé jiné chutě.

Už dost módních diet!

Na Zemi neexistuje člověk, který by mohl pokračovat v dietě, která by mu nechutnala, takže pokud si nechutnáte ve svém zdravém jídelníčku, děláte něco špatně. Zdravé stravování by opravdu nemělo být vůbec fádní, mělo by to být právě naopak! Jakmile začnete jíst zdravě, vaše chutě se změní, takže přebytek cukrů, solí a tuků už pro vás nebude přitažlivý.

Na druhou stranu módní diety mohou být velmi omezující, nudné a někdy přímo nechutné. Vyvolávají mylnou představu, že chcete-li být štíhlí, musíte si zapírat, a naznačují, že jíst zdravě znamená jíst nevýrazná jídla. Téměř vždy to znamená, že se lidé po ukončení módní diety okamžitě vrátí ke svým špatným návykům.

3. Hubnutí je o cvičení

Pokud opravdu chcete zhubnout, musíte se snažit. To platí zejména, pokud byste raději nevynechávali některé kalorické potraviny. Zatímco módní diety slibují, že vám umožní zhubnout a přitom vůbec nic nedělat a nepozorovat žádný hlad, ve skutečnosti je to nepřirozené a nezdravé. Pokud zhubnete bez cvičení, váš metabolismus se zpomalí. To znamená, že budete muset i nadále téměř nic nejíst (a mít neustálý hlad) nebo riskujete, že znovu přiberete. Znamená to také, že se budete cítit letargicky, zmateně a možná i úzkostně nebo depresivně.

Cvičení na druhou stranu podporuje uvolňování endorfinů v mozku a snižuje negativní účinky stresového hormonu kortizolu. Pravidelné cvičení zvyšuje váš metabolismus, takže i když necvičíte, budete stále spalovat více kalorií než dříve. Pravidelné cvičení znamená, že můžete jíst více, aniž byste přibírali na váze, a znamená, že budete celkově šťastnější, zdravější a energičtější.

Nejjednodušší způsob, jak pravidelně cvičit, je nainstalovat si doma nějaké vybavení do posilovny. Eliptický stroj vám například umožní procvičovat různé svalové skupiny v soukromí vašeho domova při pouhém sledování televize nebo poslechu hudby. Kvalitní posilovací stroje najdete na eliptických trenažérech Schwinn (www.allellipticals.com/schwinn-elliptical-machines.html) nebo na eliptických trenažérech Yowza na Googlu.

Celkově vzato, pokud se vám dieta zdá příliš dobrá na to, aby to byla pravda, pravděpodobně tomu tak je. Klíčem k trvalému zhubnutí není provést dočasnou změnu ve vašem jídelníčku nebo životním stylu, ale přijmout, že musíte provést trvalé změny, abyste zůstali ve formě. Vždy si pamatujte, že tyto trvalé změny vašeho životního stylu nejsou jen o hubnutí, ale také o tom, abyste se cítili skvěle.

O autorovi:

Spisovatelka na volné noze Melissa Cameronová nenávidí módní diety a věří v jednoduché zdravé stravování a cvičení pro hubnutí. Jako matka dvou dětí ví, jak těžké může být najít si čas na udržení se ve formě, ale pevně věří, že každý den se alespoň půl hodiny cvičení vejde každý. Pokud to s hubnutím myslíte opravdu vážně, kapacity předních eliptických recenzí (http://www.allellipticals.com/) vám ukážou funkce, které potřebujete k dosažení svých zdravotních cílů.

Většina lidí ve vašem okolí si může myslet, že turistika je prostě vyčerpávající činnost, kterou lidé dělají

Pokud jde o hubnutí, cukr je vaším nepřítelem číslo jedna. Pokud chcete zhubnout rychleji, než dodržování cukrové detoxikační diety je jednou z nejlepších věcí, které můžete udělat pro zlepšení svých výsledků. Ale často to nestačí říct, aniž bychom rozuměli tomu, co je za tím, takže pojďme prozkoumat proč!

Dnešní strava většiny lidí je plná cukru ze všech druhů zdrojů. Většina zpracovaných a balených potravin obsahuje přebytek cukru, většina rychlých občerstvení obsahuje přebytek cukru, konzumace velkého množství ovoce přispívá k většímu příjmu cukru a limonády a ovocné šťávy jsou všechny cukry.

Jistě, pravděpodobně víte o těchto potravinách obsahujících cukr, ale věci, jako jsou obiloviny a obilné výrobky, jako je chléb, těstoviny, rýže, nudle, se také ve vašem těle mění na cukr. Stejně tak mléčné výrobky, mnoho fazolí a luštěnin a také brambory. Pokud je tedy cukr brzdou pro dosažení vašich cílů v oblasti hubnutí, mohou vám tyto potraviny představovat problém.

Proč je tedy cukr takový problém?

Vaším hlavním cílem při hubnutí je normalizovat hladinu cukru v krvi. Ve skutečnosti nepotřebujeme žádný přebytečný cukr ve stravě, abychom přežili. Před 100 lety lidé konzumovali asi 10 gramů cukru ročně. Nyní lidé spotřebují v průměru svou tělesnou hmotnost v cukru za rok. Nyní je to hodně cukru a všechen ten přebytečný cukr se ve vašem těle promění přímo na tuk.

Měli jste někdy pocit, že vaše hladina energie během dne stoupá a klesá, nebo že jste neustále unavení? Tomu se říká jízda na horské dráze cukru v krvi. Když jíte cukr, zvýší se vám hladina cukru v krvi, dostanete nával energie, ale později se zhroutíte a máte pocit, že potřebujete více cukru nebo jídla. Vaše zvýšená hladina cukru v krvi způsobuje, že inzulín ve vašem těle reaguje, aby pomohl kontrolovat vysoký cukr, ale časem si vaše tělo vyvine inzulínovou rezistenci, která může zpomalit, zastavit nebo zabránit hubnutí.

To je důvod, proč je vynechání cukru tak důležité pro hubnutí. To, že se hladina cukru v krvi opět normalizuje, pomáhá obnovit normální tělesné funkce. Vaše energie se zvyšuje, protože během dne nedostáváte vzestupy a pády. Ale co je důležitější, vaše tělo se dostane do režimu spalování tuků a začne shazovat přebytečná kila.

Žít ve společnosti obklopené horou cukru?

Vynechat cukr není snadný úkol, protože v moderní společnosti jsme jím obklopeni ze všech stran. Ale pokud to vezmete jeden den po druhém a budete to dělat krok za krokem, rozhodně to stojí za námahu. Začněte tím, že vynecháte všechny zpracované a balené potraviny, bude to trvat dlouhou cestu k vyřazení velkého procenta cukrů, které konzumujete. Dále pracujte na vyřazení limonád, ovocných šťáv a slazených nápojů. Pak se podívejte na změnu jednoho jídla za druhým a nahraďte toasty k snídani vejci a zeleninou. Večer vyměňte těstoviny za libové maso a smaženou zeleninu.

Tento proces rozhodně funguje, takže pokud chcete rychlejší výsledky hubnutí, zkuste to jen tři týdny a je velmi vysoká šance, že se po tom už nikdy neohlédnete!

Většina lidí ve vašem okolí si může myslet, že turistika je prostě vyčerpávající činnost, kterou lidé dělají pro čistou zábavu a vzrušení z ní. Nedokážou vidět mnoho výhod, které mohou mít z pěší turistiky. Nechte následující vyhodit tyto předsudky z vody, protože skutečně existuje mnoho výhod, které lze získat z pěší turistiky, zejména při hubnutí.

Fyzické výhody turistiky

Turistika je velmi dobré cvičení, které procvičí celé tělo.

Urychluje spalování kalorií: Sedavý způsob života může vést k obezitě, protože nedostatek pohybu znamená, že tělo nespaluje kalorie. Všechny tyto nespálené kalorie se pak ukládají jako přebytečný tuk v těle. Fyzická aktivita a pohyb urychlí spalování těchto kalorií. Při turistice v nízkých teplotách bude tělo reagovat produkcí více energie, aby se tělesná teplota přizpůsobila chladu. Tato energie bude odvozena z kalorií uložených v těle, čímž se zúročí, místo aby se ukládaly jako nežádoucí tuk. Rozvoj a tonizace svalů: Svaly spalují více kalorií než tuk. Ve skutečnosti několik studií mezi vzpěrači ukazuje, že jedna osoba může spálit dalších 30 až 35 kalorií na každé kilo nabyté svalové hmoty. To znamená, že čím více svalů se vám vyvine a čím více zpevněné, tím rychleji budete spalovat kalorie a hubnout. Turistika také posiluje většinu svalových skupin těla. To nejenže dodá vašemu tělu více síly a vytrvalosti, ale také zabrání nemocem, jako je artritida. Zlepšuje kardiovaskulární zdraví: Pravidelná turistika může snížit krevní tlak a zároveň zvýšit hladinu dobrého HDL cholesterolu, což zase snižuje ten špatný LDL cholesterol. Tento špatný cholesterol je zodpovědný za ucpání tepen, které často vedou k srdečním problémům. Nižší výskyt zranění: Cvičení v posilovně může často vést k natažení svalu nebo možná podvrtnutí. Pěší turistika je cvičení, které lze provádět jakýmkoli tempem, v závislosti na vašich možnostech. Navíc budete mít na sobě turistické vybavení, které vás ještě více ochrání. Turistické boty minimalizují možnost vyvrtnutí kotníku a vycházkové hole sníží zátěžový tlak na kolena.

Psychologické výhody turistiky

Úleva od stresu a napětí: Fyzická aktivita je vždy dobrý způsob, jak uklidnit veškeré potlačené napětí a obavy; fyzická aktivita v přírodě umocní výsledky, které cvičení přináší. Někdy atmosféra vaší místní tělocvičny není vhodná k nalezení vnitřního klidu, který hledáte. Pěší turistika zaškrtává tato políčka tím, že vám umožní cvičit v uklidňujícím a uklidňujícím prostředí. Pozitivita: Uvolněná mysl je nezbytná pro pozitivní přístup a tím i pro posílení sebevědomí. Pěší turistika má sílu dát pocit naplnění a úspěchu. Pouhá skutečnost, že to může dělat každý „jakýkoli věk, jakékoli pohlaví“, je také velmi účinná při zvyšování sebevědomí člověka. Vhodné do kapsy: Velká část stresu, který v každodenním životě zažíváme, souvisí s penězi. K zahájení pěší turistiky nepotřebujete velký rozpočet. Pořiďte si turistické boty, batoh a vhodné oblečení a máte hotovo.

Hubnutí prostřednictvím pěší turistiky

Nyní se můžete divit, jak všechny tyto věci přispívají k hubnutí a řízení hmotnosti. Představte si ženu středního věku, která váží dr.derm komponenty kolem 150 liber. Pomalým tempem začíná 30 minut šlapat. Za tuto dobu dokáže spálit asi 250 kalorií. Po posouzení svých vlastních schopností se rozhodne, že může chodit déle a dále. Vybírá si těžší terén, takový, který zahrnuje strmé sjezdy a výstupy. Množství spálených kalorií se postupně zvyšuje. Čím jsou její túry delší a náročnější, tím více turistického vybavení si balí do batohu. Tato přidaná váha, kterou nosí, dokonce urychlí spalování kalorií.

Během toho si vyvine svaly, které jsou ještě lepší než tuk, pokud jde o spalování kalorií. Cvičení, které její kardiovaskulární systém získá z pěší turistiky, udrží průtok krve v jejím těle hladký a bude regulovat hladinu cholesterolu. Absence jakéhokoli stresu nebo úzkosti ji také přiměje dívat se na věci pozitivněji, což ji motivuje dělat více a dělat lépe. Pokud jste zdraví jak na těle, tak na mysli, můžete dokázat cokoliv, na co si zamanete.

Začněte s pěší turistikou

Podívejte se na pěší turistiku jako na pouze začátek vaší snahy zhubnout a zůstat zdravý. Brzy se dokonce můžete věnovat jiným formám outdoorových aktivit souvisejících s turistikou. Prozatím se však vyzbrojte správným turistickým vybavením a vydejte se na cestu za hubnutím.

Tam, odkud pocházím, lidé nevědí téměř nic o dietách, fitness a zdravém životním stylu. Když jsem sledoval svou mámu, jak se snaží zhubnout, nabyl jsem dojmu, že dieta se rovná mučení. Každé jídlo nejedla téměř nic, což vedlo k tomu, že jsem věřil, že dieta a hladovění jsou synonyma.

Neustále také zkoušela nové dietní plány: každý měsíc by to bylo nové šílenství, nové jasné titulky slibující rychlé a výrazné výsledky.

Zde je skvělý příklad jedné z takových diet: její název křičí po velkém a rychlém úspěchu…

“Efektivní dieta”

Úvod do této diety je ještě lákavější než samotný název.

Uvádí se v ní, že: „Jedná se o velmi účinnou dietu, která vám umožní zhubnout až 400 gramů tuku denně. ??

A zde je to, co musíte udělat:

1. den – 1 litr mléka 2. den – 200 gramů tvarohu a 800 ml šťávy bez cukru (kromě hroznové a banánové šťávy) 3. den – 1 litr neperlivé minerální vody; 4. den – 4 brambory uvařené ve slupce a 800 ml šťávy bez cukru (kromě hroznové a banánové šťávy) 5. den – 5 jablek 6. den – 200 gramů vařeného libového masa bez soli a 800 ml šťávy bez cukru (kromě hroznové a banánový džus) 7. den – 1 litr kefíru nebo pitného jogurtu.

Tehdy jsem nikdy nezpochybňoval zdravotní rizika – nebo když na to přijde účinnost – diet, jako je tato. Vždycky mě děsila představa, že jednoho dne, zvlášť po porodu, budu muset hladovět, abych se dostala zpět do formy.

Asi před čtyřmi lety jsem poznala svého manžela a díky němu jsem se začala stále více učit zdravému stravování a pohybu. A tehdy jsem pochopil, že všechny ty oblíbené ruské diety, kterými se ženy mučily, byly naprostý podvod. Ano, díky tomu zhubnete. Ano, rychle to ztrácíš. Ale seznam nevýhod je mnohem větší. A tady jsou:

Pokud pár dní podvedete nebo přestanete držet dietu, získáte vše zpět během několika týdnů (klikněte zde). Pokud nebudete podvádět nebo přestanete, dostanete se po cca 2 týdnech na tzv. plató, což znamená, že už nebudete moci zhubnout (klikněte zde). Tato dieta má také velké zdravotní dopady spojené s absencí některých živin potřebných pro zdravé tělo, zejména těch obsažených v zelenině.

To vše proto, že při výběru těchto druhů diet Rusové nechápou, že naše těla nejsou hloupá. Pokud budete hladovět, vaše tělo zapne úsporný režim. To znamená, že záměrně zpomalí metabolismus a spalování tuků, abyste byli v pohybu, aniž byste chtěli pořád jíst.

Nechť je pro vás obléhání Leningradu v roce 1941 dobrým příkladem toho, jak funguje vaše tělo. Když byl zdroj potravy zablokován, obyvatelé Leningradu nepokračovali jen ve svých obvyklých stravovacích návycích. Místo toho, aby přežili, sbírali všechno jídlo, které měli, a ukládali je, jedli kousek po kousku maximálně jednou denně. A kupodivu přežili „kvůli tomu, jak se vaše tělo bude chovat, když ho připravíte o normální množství jídla. To málo jídla, které zkonzumujete, uloží ve formě tuku a všechny vaše mučivé pokusy zhubnout budou marné.

Mnozí z vás si teď řeknou – zejména ti z mé vlasti (včetně mé mámy): „Když ne tohle, tak co?!“ Vlastně ti mám odpověď. Jeho podrobnější verzi najdete po kliknutí zde. Ale stručně bych řekl: snížení spotřeby sacharidů a kalorií vám může pomoci výrazně zhubnout.

Jeho podrobnější verzi najdete po kliknutí zde.
Scroll to top